15.5.21

Музейний урок "Цікаві факти про відомих композиторів"







Йоганн Себастьян Бах

Йоганн Себастьян Бах за життя був настільки недооцінений, що було видано менше десяти його творів. Одним з улюблених занять Йоганна Себастьяна було відвідування будь-якої глухої церкви, переодягнувшись в бідненького шкільного вчителя.

Він питав дозволу зіграти на органі у церковного органіста, і, отримавши таке сідав за інструмент... Присутніх вражала міць і пишність його гри, і деякі, вважаючи, що звичайна людина настільки прекрасно грати не може, тікали з переляку... Вони думали, що це грає переодягнений диявол.

 Вольфганг Амадей Моцарт

Почав писати музику в 5 років. Майбутній великий австрійський композитор, диригент, віртуозний скрипаль і органіст в дитинстві запам’ятав і записав Miserere італійця Грегоріо Аллегрі, прослухавши піснеспів тільки один раз.

Серед творів Моцарта є незвичайний дует для двох скрипок. Музиканти повинні стати один до одного обличчям і покласти сторінку з нотами між собою. Кожна скрипка грає свою партію, але обидві партії записані на одній і тій же сторінці. Скрипалі починають читати ноти з різних кінців листа, потім зустрічаються в середині і знову віддаляються від один від одного, а в цілому виходить гарна мелодія.

Людвіг ван Бетховен

У 1796 році Бетховен починає втрачати слух, йому було лише 26. У нього розвивається тиніт - запалення внутрішнього вуха, що приводить до дзвону у вухах. За порадою лікарів він надовго усамітнюється в маленькому містечку Хайлігенштадт. Однак спокій і тиша не поліпшують його самопочуття. Бетховен починає розуміти, що глухота невиліковна. Через глухоти Бетховен рідко виходить з дому, позбавляється звукового сприйняття. Він стає похмурий, замкнутий. Саме в ці роки композитор одне за іншим створює свої найвідоміші твори.

Спочатку присвятив свою третю симфонію (1804) Наполеону. На початку своєї військової кар’єри Бонапарт багатьом здавався героєм. Але коли Наполеон проголосив себе імператором, Бетховен перекреслив на титульному аркуші симфонії посвята і написав — «Героїчна».

Перед тим, як сідати за написання музики, Бетховен виливав на свою голову відро холодної води. Він вірив, що це дуже сильно стимулює роботу мозку.

Немає коментарів:

Дописати коментар