28.5.21

На природі класно!



 

Прощавай, початкова школо!

 

День ЦО






 

Тиждень безпеки дорожнього руху

 




Участь у благодійній акції

 

21 травня Міжнародний День чаювання



 

20 травня День Вишиванки конкурс вишиванок та флешмоб







 

15.5.21

Музейний урок "Цікаві факти про відомих композиторів"







Йоганн Себастьян Бах

Йоганн Себастьян Бах за життя був настільки недооцінений, що було видано менше десяти його творів. Одним з улюблених занять Йоганна Себастьяна було відвідування будь-якої глухої церкви, переодягнувшись в бідненького шкільного вчителя.

Він питав дозволу зіграти на органі у церковного органіста, і, отримавши таке сідав за інструмент... Присутніх вражала міць і пишність його гри, і деякі, вважаючи, що звичайна людина настільки прекрасно грати не може, тікали з переляку... Вони думали, що це грає переодягнений диявол.

 Вольфганг Амадей Моцарт

Почав писати музику в 5 років. Майбутній великий австрійський композитор, диригент, віртуозний скрипаль і органіст в дитинстві запам’ятав і записав Miserere італійця Грегоріо Аллегрі, прослухавши піснеспів тільки один раз.

Серед творів Моцарта є незвичайний дует для двох скрипок. Музиканти повинні стати один до одного обличчям і покласти сторінку з нотами між собою. Кожна скрипка грає свою партію, але обидві партії записані на одній і тій же сторінці. Скрипалі починають читати ноти з різних кінців листа, потім зустрічаються в середині і знову віддаляються від один від одного, а в цілому виходить гарна мелодія.

Людвіг ван Бетховен

У 1796 році Бетховен починає втрачати слух, йому було лише 26. У нього розвивається тиніт - запалення внутрішнього вуха, що приводить до дзвону у вухах. За порадою лікарів він надовго усамітнюється в маленькому містечку Хайлігенштадт. Однак спокій і тиша не поліпшують його самопочуття. Бетховен починає розуміти, що глухота невиліковна. Через глухоти Бетховен рідко виходить з дому, позбавляється звукового сприйняття. Він стає похмурий, замкнутий. Саме в ці роки композитор одне за іншим створює свої найвідоміші твори.

Спочатку присвятив свою третю симфонію (1804) Наполеону. На початку своєї військової кар’єри Бонапарт багатьом здавався героєм. Але коли Наполеон проголосив себе імператором, Бетховен перекреслив на титульному аркуші симфонії посвята і написав — «Героїчна».

Перед тим, як сідати за написання музики, Бетховен виливав на свою голову відро холодної води. Він вірив, що це дуже сильно стимулює роботу мозку.

15 травня Міжнародний день сім’ї







 Дуже часто в сучасних сім’ях через те, що чоловік і дружина протягом дня багато часу приділяють роботі, дітям, телевізору, інтернету, хобі і т.д., наодинці подружжя проводять всього близько 4 хвилин в день.

Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня (резолюція A/RES/47/237 від 20.09.1993 р.). Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї - єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.
Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.
Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!
У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави - необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.
З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни.

15 травня День Європи в Україні

 






З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».
У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.
Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.
В 2021 році День Європи в Україні припадає на 15 травня.

8.5.21

Вітаємо з Днем Перемоги

 



9 Травня - не тільки прекрасний весняний день, а й незабутня, пам'ятна дата - День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Так мало залишилося тих, хто має безпосереднє відношення до цього свята, кому особисто ми повинні зараз вклонитися у ноги і подякувати за велику Перемогу. Побажаємо ж ветеранам здоров'я і довголіття та пообіцяємо, що докладемо всіх зусиль, щоб зберегти пам'ять про тих, хто довгими верстами йшов до цієї перемоги. Зі святом!

Знову Вічний вогонь обпікає серця,

Знову спогади давні дають нам неспокій,

Бо шляхам тим воєннім немає кінця,

Йдуть до вас нескінченно солдати крізь роки,

Забираючи друзів в останній політ,

Щоб по їхніх слідах їхні діти ходили…

Тільки вічний вогонь об’єднає усіх,

Щоб вклонитися вам і солдатським могилам.