30.8.16

Шановні батьки та учні!
Запрошую Вас на свято Першого дзвоника,
яке відбудеться 1 вересня  о 8 годині 30 хвилин!

З Днем знань вас, учні!
І з новим навчальним роком!
І хоч дороги нелегкі,
Наполегливо йдіть вгору!
І яскравий світ вам відкриється
Добра і краси,
Вчитися, вчитися, ще раз вчитися
І збудуться мрії!
Шановні батьки та учні!
Запрошую Вас на свято Першого дзвоника,
яке відбудеться 1 вересня  о 8 годині 30 хвилин!

З Днем знань вас, учні!
І з новим навчальним роком!
І хоч дороги нелегкі,
Наполегливо йдіть вгору!
І яскравий світ вам відкриється
Добра і краси,
Вчитися, вчитися, ще раз вчитися
І збудуться мрії!

19.8.16

19 серпня - Спаса


       Спаса дев'ятнадцятого серпня є свято Преображення Господнього, або Спаса. Це народне свято східних слов'ян відоме з давньоруських часів. Святкування Преображення триває 9 днів, з 18 до 26 серпня. У це свято за древнім церковним звичаєм  святять груші, яблука, мед і об­жинкові вінки або жмут колосся жита й пше­ниці. Тому в народі цей день називають Другим, або Яблучним, Спасом. Свято Преображення обрано для благословення плодів, бо в Єрусалимі саме в ту пору дозрівав виноград, який і прийнято освячувати в цей день. Церква, благословляючи принесені плоди, утверджує думку про те, що все — від людини до рослини — повинно бути присвячене Богу як Його творіння.
         За народними прикметами, Яблучний Спас означає настання осені і перетворення природи.

14.8.16

Медовий спас 2016 - свято 14 серпня. Перший Спас. Маковий Спас


Традиції та прикмети на Медовий Спас

14 серпня починається Успенський піст, який триватиме до 28 серпня, і вміщує в собі три "спаса" - Медовий, Яблучний і Горіховий (він же Хлібний). Серпень - час, коли хлібороб бачив, як зріють плоди його праць, тому й дні, коли з'являлися перші ці плоди, були так важливі. Прийнято вважати, що їх назва походить від імені Ісуса Спасителя (Спаса), але народна версія більш точно вказує на головне: "запасати" продукти на довгу зиму - ось що було найважливішим у Спаса.

Першим настає Медовий Спас - цього дня пасічники вирізують з вуликів перші цього року соти і несуть святити мед до церкви. Також було заведено роздати по шматочку сот з медом дітям, а самі благочестиві бджолярі обдаровували і жебраків. З нагоди свята було прийнято пекти медові пряники, млинці з медом і багато інших виробів з медом. Була ще традиція готувати страви з маком: в силу обставин випічка повинна бути пісною, але від цього вона не ставало менш смачною. Медовим Спасом традиційно відкривали проводи літа - зазвичай саме в цей день птахи відлітають на південь.

Ще одна назва свята 14 серпня - Спас на воді. Медовий Спас названий в народі Спасом на воді на честь малого водосвяття. Традиційно саме в цей час на Русі освячували нові колодязі та чистили старі, а також здійснювали хресний хід на природні водойми і джерела для освячення води. Після хресного ходу купалися у воді і купали худобу, щоб змити гріх і бути здоровіше. Після мокрого Спаса вже не купалися: літо хилиться до заходу, вода "цвіте", птиці замовкають, бджола не носить збори, граки збираються в зграї і готуються до відльоту. Для селянина це жнивна пора, польові роботи,
сінокіс, жнива.

12.8.16

Міжнародний день молоді


Міжнародний день молоді був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 1999 року за пропозицією Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді, що відбулася в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року.
Конференція рекомендувала організувати інформаційно-пропагандистські заходи на підтримку Дня з метою підвищення інформованості, особливо молоді, про Всесвітню програму дій, що стосуються молоді, до 2000 року і на наступний період, прийняту Асамблеєю в 1995 році.
У той час як молодь складає одну чверть світової робочої сили, на неї припадає половина безробітних. Ринки праці зазнають труднощів із забезпеченням стабільної зайнятості з гарними перспективами для молодих людей, за винятком висококваліфікованих фахівців.
Сьогодні у світі налічується майже 3 мільярди жителів у віці до 25 років. Більше півмільярда з них живуть в бідності. Понад 100 мільйонів дітей не відвідують школу. Щодня близько 30 тис. дітей вмирають від убогості. Щодня 7 тис. молодих людей заражаються ВІЛ / СНІДом.
Генеральний секретар ООН закликав міжнародне співтовариство визнати взаємозалежність поколінь і вирішувати проблеми різного віку спільно.