25.2.16

Леся Українка


Леся Українка (справжнє ім’я: Лариса Петрівна Косач-Квітка)— українська письменниця, перекладач, культурний діяч. Леся Українка біографія стисло Народилася 25 лютого 1871 в місті Новограді-Волинському. (Мати — Олена Пчілка, Батько — високоосвічений поміщик, дядько — Михайло Драгоманов). У будинку Косачів часто збиралися письменники, художники і музиканти, влаштовувалися вечори і домашні концерти Вчилася у приватних учителів.У 6 років почала вчитися вишивати. 1881 рік став початком захворювання на туберкульоз. Тяжко хвора Леся вивчає класичні мови (грецьку і латинську). Восени 1883 року Лесі зроблено операцію на лівій руці, видалили кістки, уражені туберкульозом. У грудні Леся повертається з Києва до Колодяжного, стан здоров’я поліпшується, з допомогою матері Леся вивчає французьку і німецьку мови. Починаючи з 1884 року Леся активно пише вірші («Конвалія», «Сафо», «Літо краснеє минуло» і ін.) і публікує їх у часописі «Зоря» . Саме цього року з’явився псевдонім «Леся Українка».

21.2.16

Міжнародний день рідної мови


Mova_bgКожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.
21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

До уваги батьків та дітей! Працюємо дистанційно.

Завдання на понеділок:

Українська література - с.130-133 читати і переказувати
Математика - № 730 - 738
Я у світі - пов. с. 78-81, опрацювати с. 82-85

18.2.16

Музейний урок "День Героїв Небесної Сотні"

                   

                    
      
   День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.
          Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.     

13.2.16

День Святого Валентина

За легендою, християнський священик Валентин жив за часів імператораКлавдія II Готського (III ст. від Р. Х.) й поруч з основним покликанням займався природничими науками та медициною.
Войовничий імператор Клавдій нібито вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, прийма́чка якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув на християнствобатька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.
Але щонайменше троє святих Валентинів були римськими мучениками. Один був священиком і лікарем у Римі, другий — єпископом у Терні(Італія), третій жив у Єгипті приблизно у 100153 роках. Останній був одним із кандидатів на пост римського єпископа (тобто Папи), у своїх проповідях звеличував цінності шлюбу як втілення християнської любові. Про обставини його смерті і про місце поховання практично нічого невідомо.

11.2.16

День народознавства



         Український народ має свій надзвичайний скарб — яскраві звичаї та неоціненні традиції. Вони вироблялися людством протягом багатьох століть й передавалися з вуст у вуста, із покоління в покоління. На жаль, сучасна молодь поступово забуває давні традиції нашого народу, його культуру й духовні цінності.
         Звичаї народу — це ті прикмети, за якими розрізняється народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому.
Народні звичаї охоплюють усі ділянки громадського, родинного і суспільного життя. Звичаї — це ті неписані закони, якими керуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних справах. Звичаї, а також мова — це тільки найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю. Звичаї, як і мова, вироблялися протягом всього життя і розвитку кожного народу.
          Сьогодні перед навчальними закладами України постають особливі вимоги — відродження духовних цінностей українського народу, його звичаїв і традицій. Виховання молоді повинно здійснюватися на вищих зразках загальнолюдської моралі, на основі національно-патріотичних та релігійних цінностях.




Джерело мудрості

Розгадування ребусів




День творчості

        Виготовлення колажу "Хай буде мир на всій Землі" 

Хай буде мир і щастя, хліб і воля,
І дружба між народами всіма.
Хай лине щира пісня серед поля,
І згинуть туга, горе і пітьма,
А буде радість, сонце, диво й свято,
До серця ласка горнеться ясна.
Хай у дитини буде мама й тато,
А на душі у кожного — весна!



9.2.16

Годівнички вже готові прийняти зимуючих пташок

Змайстрували годівничку,
 На дно всипали пшеничку.
Крихти хліба, трішки сала,
Щоб синичка прилітала.
 
Бо зима, мороз надворі,
А в мороз пташині горе.
Треба їй допомагати,
В люту зиму виживати.









Сніг на вулиці лежить,
Озеро кригою спить.
Плаче пташечка маленька
Їй зимою важко жить.
Ти горобчику не плач,
У саду, на клені
Годівнички он висять,
Повні різних зерен.


Літературний день

Конкурс малюнків та віршів про зиму

Ходить, ходить зима гаєм — білосніжка, 
Килимочки простеляє по доріжках. 
Беріз коси стрічками заплітає, 
По ярочках з потічками розмовляє. 
Ходить, ходить зима в полі, білосніжка, 
Розклада в полях перини на ліжках. 
Накрива дбайливо ниви в час негоди, 
Щоби спали без пригод озимі сходи. 
Ходить зима то узбіччям, то в діброві, 
То шелесне, то шепоче в чар-розмові.
                                                   М. Підгірянка


ЗИМОВИЙ РАНОК
Якось вранці на поріг
Випав білий-білий сніг.
Біла стала вся земля,
Річка, луг, ліси й поля.

Засвистіла завірюха,
Морозець щипа за вуха.
Діти кажуть «Все дарма!
Це ж чудово!
Це ж зима!»
                                  Г. Шевчук