25.11.15

МІЖНАРОДНА АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЛЯ»

       


                               







  Щороку з 25 листопада по 10 грудня в багатьох країнах  світу
 відбуваються заходи на підтримку цієї кампанії.
Важливі дати цього періоду:
25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
1 грудня   - Всесвітній  день боротьби зі СНІДом.
2 грудня   - Міжнародний день боротьби з рабством.
3 грудня   - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
5 грудня   - Міжнародний день волонтера.
6 грудня   - Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
9 грудня   - Міжнародний день боротьби з корупцією.
10 грудня - Міжнародний день прав людини.                                        

21.11.15

21 листопада День Гідності і Свободи





          В цей день ми зобов'язані поіменно згадати сміливих відважних героїв, котрі віддали життя за майбутнє України. Євромайдан, Єврореволюція, Революція Гідності – усі ці терміни сьогодні стали невід’ємною складовою в історії побудови  української державності.  Україна є досить молодою республікою, юридично свою незалежність вона отримала у 1991 р., проте в реаліях це було далеко від бажаного. Протягом усього періоду незалежності ми стали свідками того, як наша держава поступово перетворювалася на другорядну країну світу.

Екскурсія до історико-краєзнавчого музею. Музейний урок "Революція гідності"





20.11.15

20 листопада – Всесвітній день дитини.


          У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
ООН запропонувала урядам святкувати цей день в будь-який з днів, який кожен з них визнає доцільним. 20 листопада знаменує день, в який Асамблея прийняла в 1959 році Декларацію прав дитини, а в 1989 році — Конвенцію про права дитини.
           Діти як найбільш вразлива частина суспільства гостро переживають наслідки серйозних суспільних проблем: криза сім'ї, бідність, недосконалість механізмів захисту прав і т.д. Абсолютно здоровими народжуються менше третини дітей. Кожна сьома дитина виховується в неповній сім'ї. У соціально несприятливих умовах, не отримуючи необхідного виховання і освіти, проживають 6 млн підлітків. Майже 40% школярів регулярно вживають спиртні напої, 70% з наркоманів — підлітки і молодь. При колосальних масштабах сирітства (у тому числі соціального) характер системної кризи набувають проблеми установ сирітського типу. Фахівці підкреслюють, що соціальна ізоляція, у якій ростуть вихованці дитячих будинків та інтернатів, призводить до того, що у доросле життя вони входять зовсім непідготовленими. Благополучно адаптуватися до життя в суспільстві вдається лише кожному десятому вихідцю з дитячого будинку або інтернату. 40% випускників здійснюють правопорушення і потрапляють у місця позбавлення волі, 10% закінчують життя самогубством.


19.11.15

19 листопада у школі була проведена громадська акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти!»



Мета: ознайомити учасників навчально-виховного процесу із діяльністю пожежно-рятувальної служби, донести до  свідомості основних правил безпеки життєдіяльності та заходів безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій.
Перед учнями школи виступив інженер пожежно-рятувальних робіт 9 ДПРУ Управління ДСНС України у Черкаській області Шевченко Валентин Сергійович. 
Дітям продемонстрували пожежно-рятувальне обладнання, що є на озброєнні у місцевих вогнеборців.  Учні могли відчути на собі дію пневматичної подушки, спостерігати за тим, як легко рятувальники розрізають металеві частини машини.
Працівники пожежно-рятувальної служби звернули увагу присутніх:
- на основні правила безпечної поведінки вдома при користуванні електричними та газовими приладами; 
- застерегли школярів від небезпечних розваг із сірниками та запальничками;
-  про правила поведінки на льоду;
- про заходи безпеки у разі знаходження вибухонебезпечних або схожих на них підозрілих предметів.
. Акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти!»  довела, що служба порятунку «101»,завжди знаходиться на службі і зберігає затишок і спокій народу.

14.11.15

Переможницею в ІІ етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика серед третьокласників стала Нерубай Вікторія

Вікторіє! Вітаємо тебе з перемогою.








ІІ етап Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика




                 Мова - втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови...
                                                                    Максим Рильський




Петро Яцик          
Петро Яцик (7 липня 1921 — † 8 листопада 2001) — канадський підприємець українського походження, відомий меценат і філантроп.  Зробив великий вклад у фінансування українознавства на Заході. Петро Яцик є одним із спонсорів Інституту українських студій Гарвардського університету (США),Енциклопедії українознавстваЦентру досліджень історії України ім. П. Яцика при Альбертському університеті (Канада), Освітньої фундації ім. Петра Яцика (її фонд налічує 4 млн. доларів), Українського лекторію в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, документаційного центру в бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті.
        Петро Яцик пожертвував мільйон доларів на історичні дослідження при Канадському інституті українських студій (КІУС) в Едмонтоні. Завдяки П. Яцику відкрито спеціальний український відділ в Інституті ім. Гаррімана при Колумбійському університеті. З його допомогою видано багато наукових монографій з історії України (зокрема переклад Історії України-Руси М. С. Грушевського на англійську мову), економіки, політології, медицини, етнографії. Сума пожертв мецената на українські інституції перевищує 16 мільйонів доларів.
        Петра Яцика нагороджено «Почесною відзнакою Президента України» у 1996 році, а до свого вісімдесятиліття — орденом князя Ярослава Мудрого Указом Президента України Л. Д. Кучми.
КОРОТКА БІОГРАФІЯ
Петро Яцик народився у 1921 році в селі Верхнє Синьовидне на Львівщині. Після другої світової війни опинився в таборі переміщених осіб у Німеччині, з якого переправся до Канади. Працював на різних роботах, торгував книгами, меблями, а згодом перейшов у житлове будівництво. Сьогодні його фірми знають не лише у Торонто, а й усій провінції Онтаріо.
Ще з кінця 50-тих років Петро Яцик почав направляти значні кошти на реалізацію різноманітних наукових та культурних проектів української діаспори. Він став першим меценатом багатотомної «Енциклопедії українознавства», що видавалися у повоєнні роки. Найбільш відомим проектом, профінансованим П.Яциком, стало видання англійською мовою «Історії України-Руси» М.Грушевського. На переклад і друк цієї монументальної праці меценат пожертвував 15 млн. доларів.
Благодійницька діяльність П.Яцика зробила його знаним і популярним серед українців у західному світі.
Петра Яцика обирають почесним доктором права Гарвардського університету, він входив до Наглядової ради Колумбійського університету, став науковим консультантом Альбертського і Торонтського університетів.
Він уперше виступив з пропозицією проведення в україні мовного конкурсу серед молоді. Цю ідею підтримала Ліга українських меценатів, що об’єднує представників бізнесу багатьох країн світу. Вони надали спонсорську підтримку у проведенні конкурсу та нагородженні його переможців. Вагомий внесок у фінансуванні конкурсу зробив сам Петро Яцик.
Перший Міжнародний конкурс знавців української мови було проведено у 2000 році.
2003 року у 4 Міжнародному конкурсі знавців української мови взяло участь 5 млн. осіб. Цей конкурс проходив уже без участі його ініціатора та мецената – Петро Яцик пішов із життя.
За рішенням Ліги українських меценатів, конкурсу було присвоєно імя Петра Яцика.